Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Sports A1 Premier Grade 1 17 Oct 20 Marion
7/146(cc) I Amarasinghe 36 A Sellahewa 31  L Pickford 3/31 LT Sandercock 2/18
def by Ingle Farm
7/149 L Pickford 52*  C Shah 3/17 SL Williams 2/32
Marion Oval (Marion Oval No 1) 
ISC Teamwear LO Division 3 1 17 Oct 20 SPOC
drew Marion
St. Peters College Ovals (Wilson Oval) 
ISC Teamwear LO Division 7 1 17 Oct 20 Marion
77 CD Jose 34*  S Smith 5/12 J Popadinoski 3/3
def by Mawson Lakes
0/81 JL Sloan 50*  
Waite Oval No 2  
B1 Grade 1 17 Oct 20 Fulham
drew Marion
Collins Reserve (Oval 1) 
B3 Grade 1 17 Oct 20 Adelaide Lions
7/141 U Rajasekara 44  T Perera 2/23 RW Harris 2/29
def Marion
7/124(cc) RR Curnow 47 A Ellis 32  N Maliduwa 2/10 VS Wijesuriya 2/22
West Beach Playing Fields (Oval 2) 
C2 Grade 1 17 Oct 20 Marion
6/202(cc) F Ullah 80 H Shah 51 JH Harmer 35  
def Grange
8/148(cc)  TJ Harding 3/30 AB Edachalil 2/10
Marion Oval (Marion Oval No 2) 
O'Neills Sports Division 2 Group 3 2 24 Oct 20 Goodwood (2)
0/71 SJ Robinson 53*  
def Marion (2)
8/70(cc)  DB Porter 2/14 B Tanner 2/15 SC Colley 2/18
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval East) 
Under 14 South Division 1 2 25 Oct 20
1 Nov 20
Unley (2)
9/279(cc) H Baker 66* C Bradford 61* M Boucher 43  S Bhatt 3/18 R Sharma 2/28 A Gillies 2/30
v Marion (1)
Kingswood Oval 
Under 14 South Division 2 2 25 Oct 20
1 Nov 20
Marion (2)
1/2  
v Goodwood (5)
Marion Oval (Marion Oval No 2) 
Under 12 South Division 1 2 25 Oct 20 Unley (1)
7/137(cc)  
def Marion (1)
4/94(cc)  
A. A. Bailey Recreation Reserve  
Under 10 South Division 2 25 Oct 20 Reynella (3) Gabb
5/137  
def Marion (2)
5/115  
Woodend Primary School 
Under 10 South Division 2 25 Oct 20 Brighton (6) Red
5/72  
tied Marion (1)
2/72  
Brighton Primary School (Turf - Oval #1) 
Under 16 Division 1 (Standard Rules) 2 25 Oct 20
1 Nov 20
Marion (1)
1/16  
v Walkerville
121 T Riggall 35* m sims 27  J Stone 4/17 D Stewart 2/9 LA Beckham 2/14 AW Robertson 2/32
Marion Oval (Marion Oval No 2) 
Under 18 Division 1 2 25 Oct 20
1 Nov 20
Salisbury West
v Marion
Banksia Park International High School (Main Oval) 
Under 16 South Division 2 (Standard Rules) 2 25 Oct 20
1 Nov 20
Glenunga (2)
79  O Jayawant 5/20 N Dempsey 3/14
v Marion (2)
1/95 A Devgun 48* T Soodan 33  
Margaret Bond Reserve 
16 & Under - South 1 23 Oct 20 Mitchell Park
3/113(cc)  P Loy 2/20
def Marion
6/58(cc)  
Mitchell Park Reserve 
12 & Under - South 1 23 Oct 20 Goodwood - Blue
76  
v Marion 1
5/23  
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval East) 
O'Neills Sports Division 1 Group 3 1 10 Oct 20 Unley (1)
71  AW Robertson 3/7 SL Williams 3/13 TJ Stewart 3/25
v Marion (1)
9/74(cc) N Mallia 25  WH Faulkner 2/8 S Gautam 2/13 S Powell 2/18 A Brown 2/20
Kingswood Oval