Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 3
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (1:00PM)
Woodville SouthvMarion
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Kookaburra Sports A1 Premier Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
Flinders ParkvMarion
Umpires: Umpire1: John Rolfe  Umpire2: Michael Tripodi  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Strikers Girls Cricket League - 16 & Under - South
Round 2 - Fri 30 Oct 2020 (5:30PM)
MarionvBrighton - Black
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 2)Match ID: 3534526
Umpires: Umpire1: Antuan Schocroft  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Pike, Grace (c)
Wilson, Mikaela
Ellis, Mary (+)
Cozens, Emily
Flanagan, Grace
Kanda, Mannat
Canney, Adele
Woods, Lilly
 
Coach:  Pike, Matthew
Strikers Girls Cricket League - 12 & Under - South
Round 2 - Fri 30 Oct 2020 (5:30PM)
BrightonvMarion 1
Venue: Brighton Secondary SchoolMatch ID: 3534803
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - B1 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
MarionvReynella
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 1)Match ID: 3456169
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - B3 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
GlenungavMarion
Venue: Margaret Bond ReserveMatch ID: 3456294
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - C2 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
ReynellavMarion
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 7
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (1:00PM)
MarionvGrange
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 2)Match ID: 3455935
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 18 Division 1
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
Salisbury WestvMarion
Umpires: Umpire1: James Gooch  
Scorers:  Not specified
Allan, Michael
Innes, Bailey
Johnson, Ryan J
Piwen, Ben
Sharma, Soloman
 
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 16 Division 1 (Standard Rules)
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
Marion (1)vWalkerville
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 2)Match ID: 3495955
Umpires: Umpire1: Andrew Tyson  
Scorers:  Not specified
Males, Rupert
Beckham, Josh A (c)
Robertson, Austin W
Scovell, Ryan W
Beckham, Luke A
Stewart, Daniel
Supple, Liam J
Shah, Haard
Stone, Joel
Weygood, Toby (+)
Perera, Thisum
Kenyon, Kai
 
Coach:  Shah, Chirag
 
Goldsworthy, Benjamin A
Turner, Riley
Turner, Henry (c)
Webber, Harry
Riggall, Tom
Haresnan, Jeyakumar
sims, mitchell (+)
Rees, Lachlan
Gavin, Liam
Adams, Zac
Brooks, Fergus
Pike, Callum
 
Coach:  Webber, Mark
Team Manager:  Adams, Mark A
Scorer:  Adams, Mark A
Adelaide Turf Cricket Association - Under 16 South Division 2 (Standard Rules)
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
Glenunga (2)vMarion (2)
Venue: Margaret Bond ReserveMatch ID: 3496143
Umpires: Umpire1: Sasha Pazeski  
Scorers:  Not specified
singh, wazishwar
Wijesinghe, Anudha
Wijesinghe, Thevindu
Baskaran, Naren
Ahamed Ilham, Yaqub
Jayachakaran, Vithushan (+)
Courtney, Eli (c)
Bansal, Daksh
Patel, Nisarg
Ridwan, Aariz
Wu, Anthony
Mirza, Hassan
 
Coach:  Wijesinghe, Sampath
 
Soodan, Taanish
Devgun, Aryan
George, Joel (+)
Iussa, Declan
Jayawant, Oorjit
Sharma, Ryan
Dempsey, Noah (c)
Huckel, Jonah
Thomas, Alex
Wilson, Billy
Moriarty, Luke
Solomon, Elisha
 
Coach:  Shah, Chirag
Adelaide Turf Cricket Association - Under 14 South Division 1
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM), Sun 1 Nov 2020 (8:00AM)
Unley (2)vMarion (1)
Venue: Kingswood OvalMatch ID: 3487035
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Antic, Lachlan
Bradford, Charlie
Case, Mitchell
Hooper, Angus
Lorraine, Jack
Ryder, Oliver
Strelan, Samuel
van raalte, ben
Boucher, Maxwell
Brown, Samuel
Baker, Harry
McClurg, William
 
Soodan, Taanish
Sharma, Ryan
Banyer, Logan
Singh, Jaikar
Amos-Treloar, Bailey
Hall, Mason
Moriarty, Luke
Rech, Cooper
Wyatt-Botting, Taziah
Gillies, Aiden
Bhatt, Shubham
Adelaide Turf Cricket Association - Under 14 South Division 2
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (8:30AM), Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Marion (2)vGoodwood (5)
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 2)Match ID: 3487082
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Biswas, Puffin
Madankumar, Lakshay
Jarrad, Joshua b
Woodcock, Lewis (+)
Meakes, Blake (c)
Delaney, Jamison
Wright, Brandon (+)
********
Joseph, Jake
George, Samuel
Kandel, Kabin
 
Coach:  Woodcock, Nathan
 
Thomson, Lucas
Van Gerven, Lachlan
Potts, Luke
Pettitt, Alexander
Parkhe, Rugved
O'Dea, Michael
McLeod, Angus
Harrington, Joseph
Rice, Hugh
Momand, Ziaullah
Bhagat, Dhruv
Adelaide Turf Cricket Association - Under 12 South Division 1
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (9:00AM)
Marion (1)vBrighton (2) Black
Venue: Marion Oval (Marion Oval No 1)Match ID: 3487612
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 10 South Division
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (9:00AM)
Reynella (3) GabbvMarion (1)
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 10 South Division
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (9:00AM)
Reynella (1) GreenvMarion (2)
Venue: Woodend Primary SchoolMatch ID: 3493695
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 1 Group 3
Round 1 - Sat 10 Oct 2020 (3:00PM)
Unley (1)vMarion (1)
Venue: Kingswood OvalMatch ID: 3554945
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Attanayake, Tharindu P
Basey, Denton
Brown, Andrew
Corbin, Bailey
Enright, Jarrad
Faulkner, William H
Gautam, Sunam
Herath, Waruna
Powell, Sam
Smith, Oliver
Treloar, Harry
 
Amarasinghe, Ishan
Ebert, Oliver
Stanborough, Warrick
Mallia, Nicholas
Rowe, Adam
Scott, Tim R
Sellahewa, Asela
Shah, Chirag
Stewart, Tim J
Williams, Sean L
Robertson, Austin W
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 2 Group 3
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Goodwood (2)defMarion (2)
Umpires: Umpire1: Ali Liaqat  
Scorers:  Not specified
Robinson, Simon J (c)
Lovering, Grant
DSouza, Jagdish
Chunys, Michael J
Satanek, Jarrad
Colley, Sam C
Colley, Thomas W
Tanner, Bradley
Sargent, Timothy J
Porter, Daniel B
George, Elias (+)
 
Bartlett, Craig (c) (+)
Smith, Pete
Harmer, Joshua H
Hehir, Jamie T
Stewart, Ben P
Ullah, Faheem
Tokley, Rob
Field, Jamie
Perera, Thisum
Harris, Ryan W
Capper, Luke
 
Coach:  Stanborough, Warrick